Programi za djecu u Knjižnici i čitaonici « Fran Galović » Koprivnica u tjednu od 1. do 5. srpnja 2024.

26. lipnja 2024.

Povodom  međunarodnog festivala folklora „Iz bakine škrinje“, a u suradnji s Folklornim ansamblom Koprivnica, Knjižnica i čitaonica « Fran Galović » Koprivnica organizira program « Priče iz bakine škrinje ».  Radi se o radionicama i pričaonicama u kojima će se čitati bajke i priče iz država iz kojih će nastupiti gostujuće folklorne skupine na ovogodišnjem festivalu. Program je namijenjen djeci s ciljem upoznavanja kulture i tradicije gostujućih zemalja. Ujedno će se promovirati čitanje, knjižnične zbirke narodnih priča te međunarodna i hrvatska književnost. Priče će čitati knjižničari i ambasadori čitanja koprivničke knjižnice. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da nam se pridruže u ponedjeljak i utorak, 1. i 2. srpnja s početkom u 18 sati u Gradskom parku, a u slučaju kiše u Makerspaceu koprivničke knjižnice na 1. katu.

U petak 5. srpnja 2024. u sklopu festivala „Fest Jazza Koprivnica“ u goste nam dolazi Lucija Stanojević, diplomirana violinistica koja se, uz solističke nastupe, bavi orkestralnim i komornim muziciranjem, piše glazbu za kazalište, dokumentarne i igrane filmove, ali i priče za djecu. Lucija je nedavno objavila knjigu „Čudnovata dama Trema“ koja je zapravo priča je u stihovima koja djecu uči načinima suzbijanja treme i prihvaćanju vlastitih strahova. Knjigu će predstaviti u Stručno-znanstvenom odjelu Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ Koprivnica u 10 sati. Nakon predstavljanja knjige, u 11 će sati na istom mjestu održati interaktivnu radionicu „Zika Zika Muzikaaa!“ za djecu od 4 do 6 godina. Gdje se skrivaju pčele škakljalice? Kako zvuči duga? Vole li pauci pjevati? Kako ispeći kokice u šumi? Jeste li ikada bili u svemiru? Može li naše tijelo postati instrument? Koju melodiju najviše vole šumska bića? Tko su dva zagonetna lika i zašto oni jedini plaču u šumi? Tko je gospon Šumofon? Što je zbor, a što orkestar i koliko su važni za veselje u čarobnoj šumi? Sve to, a i ponekog jednoroga, možete sresti ako krenete s nama u muzikastično putovanje!