Najava događanja u Knjižnici i čitaonici “Fran Galović” Koprivnica u tjednu od 29.4. do 4.5.2019.

26. travnja 2019.

U Knjižnici i čitaonici “Fran Galović” Koprivnica u narednom tjednu na rasporedu su sljedeća događanja:

U ponedjeljak, 29.4.2019. održava se Pričaonica za djecu predškolske dobi od 16.30 do 18.00 sati. Voditeljica je odgojiteljica u mirovini Branka Grudić, a čitat će se slikovnica „Med za doručak“. Pričaonici se mogu priključiti djeca od 3 godine pa sve do polaska u školu.

Koprivnički Bibliobus u ponedjeljak, 29.4.2019. u 9.00 sati posjetit će DV „Tratinčica“, objekt „Zvjezdica“. Čitat će se priča, a djeca iz grada Koprivnice imat će priliku upoznati se s knjižnicom na kotačima koja inače obilazi vrtiće u mjestima u kojima nema knjižnice.

Također u ponedjeljak, 29.4.2019. održat će se susret Dječjeg čitateljskog kluba „Čituljko“ s početkom u 18.00 sati u Sobi za sastanke. Sva zainteresirana djeca osnovnoškolske dobi mogu se pridružiti,  ačita se knjiga po vlastitom izboru.

Svake se srijede održava edukativni program „Digitalni laboratorij“ od 13.00 sati. Program vode knjižničarke Dječjeg odjela, a u njemu sudionici  uče o micro: bitovima, web 2.0 alatima te upoznaju korisne web stranice. Micro: bitovi koji se koriste tijekom programa mogu se posuditi za korištenje kod kuće.

Četvrtkom u suradnji s Volonterskim centrom Koprivnice volonteri čitaju u koprivničkom Domu za starije i nemoćne od 17.00 do 18.00 sati. Svi zainteresirani volonteri mogu se i dalje prijaviti za čitanje u Volonterskom centru Koprivnice ili u Knjižnici i čitaonici „Fran Galović“.

Četvrtkom i petkom od 15.00 do 17.00 sati te subotom od 11.00 do 13.00 sati djeca se mogu zabaviti uz Play Station 4 u Dječjem odjelu.

Svakog petka održava se Mala škola korištenja pametnih telefona za starije osobe od 15.00 do 16.00 sati u Sobi za sastanke (1. kat). Voditelji su volonteri, a za sudjelovanje u programu potrebno se prijaviti u Odjelu za odrasle, mailom na petar@knjiznica-koprivnica.hr ili na 048/622-363 (kućni 108).

U subotu, 4.5.2019. u 10.00 sati u Dječjem odjelu održava se Njemačka pričaonica za djecu od 6 do 10 godina. Tema pričaonice je „Körperteille = Dijelovi tijela“

U idućem tjednu u izlozima knjižnice mogu se razgledati izložbe „Kultura u fokusu 2018./19.“ – izbor fotografija prijavljenih na natječaj na temu kulturnih manifestacija u organizaciji Mediapitcha i Sveučilišta Sjever , izložba uz 9.5., Dan Europe, „Filozofija na našim policama“ – knjige iz filozofije i knjižna građa uz 3.5., Dan Sunca.

Obavještavamo korisnike da će uoči Praznika rada u utorak, 30.4.2019. Knjižnica i čitaonica „Fran Galović“ Koprivnica radit za korisnike do 17.00 sati.